Logo

Automatyczna roleta ARZ to kolejny produkt sądeckiej firmy.

Kolejny produkt FAKRO dołączył do ogromnej "rodziny" produktów zintegrowanych w systemie bezprzewodowej obsługi Z-Wave.

Produkowana przez FAKRO automatyczna roleta ARZ to kolejny produkt sądeckiej firmy, który dołączył do znanego na całym świecie systemu Z-Wave, bezprzewodowego systemu umożliwiającego połączenie w jedną sieć sprzętu elektrycznego, takiego jak oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, telefony, klimatyzacja oraz sterowanie elektrycznymi oknami i roletami. Skomunikowane ze sobą urządzenia można zdalnie obsługiwać za pomocą jednego pilota.

Przyznania rolecie ARZ certyfikatu produktu należącego do systemu Z-Wave, stało się okazją do uhonorowania FAKRO specjalnym wyróżnieniem podczas kongresu Z-Wave Alliance, międzynarodowej organizacji branżowej zrzeszającej ponad dwustu producentów wykorzystujących w swojej ofercie tę bezprzewodową technologię. Doroczne spotkanie delegatów, wśród których FAKRO ma status głównego członka stowarzyszenia, odbyło się w Stanach Zjednoczonych, w Edison koło Nowego Jorku. Nagrodę w imieniu FAKRO odebrał Michał Hajduga menadżer z sekcji automatyki, jednak innowacyjny produkt sądeckiego przedsiębiorstwa rekomendował uczestnikom kongresu sam prezes Z-Wave Alliance Mark Walters.

Roleta ARZ Z-Wave, zainstalowana na zewnątrz okna dachowego, stanowi nie tylko doskonałą ochronę poddasza przed upałem, ale także zapobiega przed wychłodzeniem szyby w okresie zimowym – podkreślał Mark Walters. Jej zastosowanie zmniejsza rachunki za energię i przyczynia się do bardziej ekonomicznego użytkownika budynków. To idealny produkt dla budownictwa pasywnego.

Roleta ARZ stała się siedemsetnym certyfikowanym produktem systemu Z-Wave. W ten sposób kolejny produkt FAKRO dołączył do ogromnej „rodziny” produktów zintegrowanych w systemie bezprzewodowej obsługi Z-Wave.

Kongres Z-Wave Alliance przyciągnął do amerykańskiego Edison producentów urządzeń elektrycznych domowego użytku zintegrowanych z systemem Z-Wave z takich krajów jak Singapur, Brazylia, Honkong, Dania, Polska, USA, Chiny i Australia.

Uczestnicy obrad dyskutowali między innymi na temat strategii marketingowej systemu Z-Wave na terenie Europy, gdzie bezprzewodowe połączenie systemu stosowanego do komunikacji domowych urządzeń elektrycznych wciąż jeszcze nie jest tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie lata pokazują jednak, że europejscy klienci stają się coraz bardziej otwarci na stosowanie w swoich mieszkaniach zintegrowanego systemu do komunikacji domowych urządzeń elektrycznych. Jego możliwości w specjalnym laboratorium prezentowała firma Sigma Design – właściciel systemu Z-Wave.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków: jak działa?
Blog
17 Listopad 2022
Większość domów jednorodzinnych jest podłączona do sieci kanalizacyjnej, która odprowadza wytwarzane przez domowników ścieki do najbliższej oczyszczalni. Inne gospodarstwa domowe korzystają z
15 Listopad 2022
[artykuł partnera] Budynki, w których mieszkamy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też trwałe i estetyczne. Potrzebujemy do  tego niezawodnych produktów, które będą na
04 Listopad 2022
Choć oczywiście życzymy braku problemów na drodze do budowy własnego domu, to niestety - proces bywa skomplikowany.  Zobacz, jakie usługi oferujemy naszym bezpośrednim klientom. 
Dachówka czy blachodachówka – co wybrać?
Blog
25 Październik 2022
Budowa domu jednorodzinnego nierozerwalnie jest związana z podejmowaniem decyzji i dokonywaniem mniej i bardziej istotnych wyborów, które mogą zaważyć zarówno na estetyce, jak i na funkcjonaln
Dodaj jeszcze jeden projekt do porównania. (Możesz porównać do 4 produktów)
wyczyść